Każda uczelnia to oprócz nauki również sport, a z okazji początku nowego roku akademickiego Akademicki Związek Sportowy postanowił podziękować zawodnikom, którzy w poprzednich semestrach z sukcesami reprezentowali naszą uczelnię.

Wielu zawodników AZS wzięło udział w ostatnich Akademickich Mistrzostwach Polski i wróciło z nich z licznymi medalami. Wiktoria Grejnar, jedna z zawodniczek opolskiego związku wzięła nawet udział w Europejskich Igrzyskach Uniwersyteckich , w których zajęła 5 miejsce.

Gala została zorganizowana po to by im podziękować i pokazać wszystkim na naszym uniwersytecie, że mamy naprawdę zdolnych studentów.
Nie wszyscy zawodnicy byli zadowoleni z osiągniętych w zeszłym roku wyników sportowych, ale każdy jest zmotywowany do dalszego rozwoju w trenowanych przez siebie dyscyplinach.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również przyjaciele AZS-u i władze rektorskie uczelni. Niektórzy z nich byli zaskoczeni otrzymaniem nagród i byli bardzo za nie wdzięczni.

Prowadził- Marcin Czekaj
Realizacja- Maksym Szyda, Jakub Koziarz