Pod hasłem “Odkryj Siłę Swojego Głosu” odbyła się zorganizowana przez nas gra terenowa, w której udział wzięło siedem grup z szkół średnich. Podczas zabawy uczniowie mieli możliwość zdobycia informacji na temat Unii Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego i połączyli tego popołudnia przyjemne z pożytecznym.

W zabawie udział wzięły takie drużyny jak na przykład Smerfy, Pakiet Adobe i  Sumy, a pierwszym i dla wielu trudnym zadaniem było odnalezienie wyznaczonych punktów na mapie miasta. Na jednym ze stanowisk problemy sprawiało uczestnikom odpowiednie podrzucenie butelki, a na innym uczniowie musieli znaleźć pochowane karteczki i dopasować co jest prawdą, a co fałszem.

Część uczestników wręcz emanowała pewnością siebie i wierzyła w swoje zwycięstwo, ale inni byli nieco bardziej pesymistycznie nastawienie i nie mieli nadziei na wygraną.  Zapytani zaś o to co było najciekawszą częścią wydarzenia wskazywali na różnorodność zadań, możliwość odpoczynku od szkolnych lekcji i spędzenie tego czasu w bardziej aktywny sposób.

Liczymy, że uczestnicy wiele wynieśli z gry terenowej i miło spędzili ten czas, a kto wygrał dowiecie się w kolejnej części relacji, która niebawem pojawi się na naszym Facebooku.

Publikacja: Adrian Kokot
Prowadziła: Paulina Hołota