15 maja studenci mieli po raz kolejny możliwość wzięcia udziału w uniwersyteckiej Giełdzie Pracy. Była to dla nich doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat rynku pracy i przejrzenia oferty firm, które pojawiły się na tym wydarzeniu.

Według organizatorki wydarzenia, Sabiny Macioszek jest to bardzo dobra okazja by porozmawiać z pracodawcami na temat odbycia stażów i swojej zawodowej przyszłości. Zebrani przedstawiciele reprezentowali firmy działające zarówno na rynku lokalnym jak i krajowym i reprezentowali przeróżne branże. Część z nich jest chętna na przyjęcie studentów nawet w trakcie ich nauki i jedną z możliwości współpracy takiej współpracy jest praktyka studencka.

Zebrani na wydarzeniu specjaliści doradzali również studentom jak odnaleźć się na rynku pracy. Według Jarosława Rasławickiego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu nie powinniśmy się bać chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i nie zrażać się tym, że firmy nie odpisują nam na wysłane CV. Przed samą rozmową warto również przejrzeć w Internecie informacje dostępne na jej temat, przygotować się na potencjalne pytania i nie bać się rozmawiać o pieniądzach.

Zapytani przez nas studenci traktowali to wydarzenie jako możliwość na lepsze poznanie lokalnego rynku pracy i możliwość zrozumienia nieznanych przez siebie zawodów. Mamy nadzieję, że wyciągnęli wiele z tego wydarzenia i zapraszamy wszystkich na kolejną giełdę, która odbędzie się najpewniej w następnym roku akademickim.

Publikacja: Adrian Kokot
Prowadziła: Wiktoria Bandrowska