W meczu 4 kolejki siatkarskiej Tauron Ligi zawodniczki Uni Opole podjęły na własnym boisku konkurentki z zespołu MKS Energa Kalisz. Udało im się przerwać serię porażek i mogły się nacieszyć pierwszym zwycięstwem w sezonie ligowym.

Mecz zaczął się dla Opolanek wyśmienicie i dzięki dobrej postawie na zagrywce i w ataku udało im się bez trudu wygrać pierwszy set. Drugi przypadł jednak gościniom z Kalisza, a powodem tego była duża ilość błędów własnych jakie zaczęły popełniać siatkarki z Opola. Ich trener, Nicola Vettori stwierdził nawet  ,że w przypadku tak dużej różnicy błędów na niekorzyść własnej drużyny to nie sposób jest walczyć o zwycięstwo w secie. Kolejne partie były bardzo wyrównane, ale dzięki utrzymaniu dobrej postawy w ofensywnie Uni Opole udało się ostatecznie wygrać 3-1.

Trener Energii, Marcin Widera w pomeczowym wywiadzie przyznał ,że mecz nie poszedł po myśli jego zespołu i dobra zagrywka siatkarek Uni sprawiała im wiele problemów. Sami zaś nie potrafili wykorzystać tego elementu rozgrywki na swoją korzyść i przeciwniczki przyjmowały piłkę znacznie łatwiej niż powinny.

Marta Pamuła, przyjmująca Uni Opole stwierdziła, że spotkanie od początku przebiegało pod ich dyktando , a przegrany drugi set nie zdołał ich zdeprymować. W nagrodę za zwycięstwo zawodniczki dostały dwa dni wolnego, które zostaną najpewniej wykorzystane na tak potrzebną regenerację i czas spędzony w rodzinnym gronie.

Po zwycięstwie Wilczyce awansowały na 8 miejsce w tabeli, a następnie czeka je  spotkanie wyjazdowe z KS Pałac Bydgoszcz. Zachęcamy do kibicowania naszym siatkarkom i obejrzenia relacji z ich poprzedniego meczu.

Publikacja: Adrian Kokot
Prowadziła: Aleksandra Krupop
Realizacja: Małgorzata Andrusyszyn
Montaż: Emilia Tomowiak
Social Media: Emilia Tomowiak
Fotorelacja: Nikodem Troczyński