13 i 14 maja po raz kolejny odbył się turniej mający na celu upamiętnienie założyciela opolskiego klubu Judo AZS, Edwarda Faciejewa. Była to okazja do wspomnienia tego wybitnego człowieka jak i po prostu świetna impreza, w której udział wzięły dzieci z całej Polski.

Według przedstawicieli klubu trener Edward za życia wykazywał się ogromną charyzmą. Miał poczucie misji , był wymagający i skrupulatny co przyciągało tłumy dzieci na prowadzone przez niego zajęcia.

W samym turnieju udział wzięło ponad 500 dzieci z całego kraju i największym zainteresowaniem cieszyły się walki z udziałem członków najmłodszych grup wiekowych. Mają one jeszcze wiele niedociągnięć technicznych, ale u ich uczestników widać wiele pasji i emocji wynikających z obecności na wydarzeniu. To dla nich możliwość przyzwyczajenia się do stresu, turniejowej rzeczywistości i szansa na sprawdzenie swoich umiejętności.

Prowadził- Daniel Socha
Realizacja- Daniel Socha