Czy wiecie co na co dzień jedzą mieszkańcy krajów Afryki? Czy zdajecie sobie sprawę czym różnią się od siebie jej poszczególne kraje? Tego i wiele więcej mogli się dowiedzieć studenci podczas sobotniej integracji Afro Cultural Experience Ubuntu w akademickim klubie Skrzat.

Organizatorami wydarzenia byli studenci z krajów afrykańskich, którzy obecnie uczą się na Uniwersytecie Opolskim. Przedstawiali oni zwyczaje i potrawy z krajów takich jak Nigeria, Ghana, Kamerun, Zimbabwe, Gambia i Etiopia. Goście mieli okazję wysłuchać prelekcji na ich temat i spróbować takich smakołyków jak żółty ostry ryż, zupa paprykowa z kurczakiem oraz Moi Moi.

Integracja została zorganizowana, by przybliżyć polskim studentom zwyczaje krajów afrykańskich i pokazać różnice, które w nich występują. Wiele osób myśli, że Afryka i jej kultura są takie same we wszystkich państwach kontynentu, ale tak naprawdę wiele z nich ogromnie się od siebie różni.
Była to również okazja, by przybyli z Czarnego Lądu goście zintegrowali się w swoim gronie i dobrze się zabawili.

Była to niesamowita impreza i z niecierpliwością czekamy na jej kolejne edycje. Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo i zobaczenia na własne oczy jak świetni studenci bawili się w klubie Skrzat.

Publikacja- Adrian Kokot
Prowadziła- Julia Machowska
Realizacja- Małgorzata Andrusyszyn
Montaż- Aleksandra Krupop
Social Media- Aleksandra Czarnecka, Adrian Kokot